در حال بارگذاری ...
جمعه 29 دی 1396

کمیته پژوهش و کارآفرینی دانشکده با حضور نماینده پارک علم و فن آوری گیلان

کمیته پژوهش و کارآفرینی دانشکده با حضور نماینده پارک علم و فن آوری گیلان صبح روز دوشنبه 15 آبان تشکیل جلسه داد. در ابتدای این جلسه مقصود بخشش رییس دانشکده ضمن خیرمقدم به حضار هدف از تشکیل این نشست مشترک را شناسایی توانمندیها، استعدادها و ظرفیتهای دانشکده فنی و حرفه ای صومعه سرا و پارک علم و فن آوری استان گیلان دانست و اظهار امیدواری نمود تا با ایجاد و تداوم همکاریهای دوجانبه گامهای تاثیرگزاری در جهت تبدیل ایده به ثروت برداشته شود. رییس دانشکده افزود این مرکز مجدانه خواهان حمایت پارک علم و فن آوری از استادان و دانشجویان مبتکر دارای ایده های نو مورد نیاز بازار می باشد.
علی رضا آکوشیده مدیر مراکز رشد پارک علم و فن آوری حمایت از ایده های دانش محور را در اولویت کاری پارک علم و فناوری دانست و اعلام داشت به  دانشجویان دارای ایده های علمی، 15 میلیون ریال کمک بلاعوض می شود.  وی اضافه کرد: در قالب تیم فناوری به متقاضیان ثبت طرح و تجاری سازی آن، تا سقف 80 میلیون ریال تسهیلات کم بهره ارائه می شود تا زمینه رونق کسب و کار فراهم شود. دکتر علیرضا آکوشیده عضو هیات علمی دانشگاه و مدیر مراکز رشد پارک علم و فن آوری که در چهارمین جلسه کمیته پژوهش و کارآفرینی دانشکده فنی و حرفه ای صومعه سرا حضور یافته بود اظهار کرد: در حوزه فناوری با توجه به موقعیت جغرافیایی گیلان می توان طرح های تولید و اشتغال ارائه و سپس، محصول فناوری را به خارج صادر کرد. وی تصریح نمود: مراکز دانشگاهی فنی و حرفه ای گیلان می توانند تقویت کننده تعاملهای علمی و فناوری ایران و کشورهای آسیای میانه باشند و این زمانی محقق می شود که ایده ها مبتنی بر فناوری بازار کسب و کار باشد. وی ادامه داد: پارک علم و فناوری گیلان به دنبال ایجاد نظام کامل نوآوری از دانشگاه تا بازارهای محلی، ملی، منطقه ای و بین المللی است و تربیت نسل جدید صنعتگران و فناوران با اخلاق و متعهد، به کیفیت و توسعه فرهنگ کارآفرینی و نوآوری و تحول اقتصاد کشور کمک خواهد کرد.
در این جلسه تصویب شد کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری با حمایت پارک علم و فن آوری در دانشکده تشکیل گردد. همچنین برگزاری همایش آشنایی دانشجویان با پارک علم و فن آوری ، تاسیس مرکز رشد در دانشکده و برنامه ریزی جهت بازدید گروهی استادان و دانشجویان از پارک علم و فناوری و مراکز رشد گیلان از دیگر مصوبات این جلسه بود.

 

نظرات کاربران